Teplota vody

//

História teplôt

História teplôt LaManche
___________________

Najnovšie videoPočet návštev: Štatistika

Mapa navstev

My sa zimy nebojíme, nemáme z nej strach.
S odvahou si zaplávame v ľadových vodách...


Zimné plávanie

Adrenalínový Dunaj 2018Devin-tytulka

Dunaj je rieka, ktorá nás vie vždy prekvapiť a poriadne prevetrať naše schopnosti a trpezlivosť. Ani tento rok to nebolo ináč. Začiatkom roka vysoká hladina, a vývoj počasia nad Európou neveštil nič normálne. V minulosti sme tu mali mrazivé počasie, tomu odpovedala aj nízka výška hladiny, no v poslednom období je to úplne naopak.

Nakoniec sme sa odhodlali, a tohtoročné plávanie sme po predošlom zrušení uskutočnili. Bol to zážitok.

Celý článok TU

Začiatkom roka sme pre vysokú hladinu (600cm) našej veľrieky zrušili plánovanú akciu a vôbec sme nevedeli stanoviť náhradný termín. Dôvod, prečo pri tak vysokej hladine nemôžeme plávať v Dunaji jeˇ, že by plavci v toku aj cez tok nevedeli bezpečne vplávať a vyplávať z rieky. Ďalej je tu ešte jeden faktor, a to rýchlosť toku. Pri takejto výške, Dunaj v prúdnici tečie rýchlosťou cca 10 km/h, čo nám enormne skracuje čas pre bezpečné vplávanie do toku. Vôbec by sme nevedeli vyplávať do toku rieky, lebo by nám hrozilo, že by sme sa mohli dostať pod pontón, čo by malo fatálne dôsledky. Tak isto, pri vyplávaní na breh by sme sa nemali čoho prichytiť, lebo breh je na hladko vymurovaný. Toto sú hlavné bezpečnostné faktory, ktoré pri plánovaní musíme brať do úvahy.

Športovo technická komisia priebežne hodnotila predpovede počasia a sledovala stav hladiny Dunaja ako na dolnorakúskom tak aj na hornom slovenskom úseku rieky. Trojdňové a desaťVývoj a predpovede počasia v neboli priaznive

[Akt. známka: 0 / Počet hlasov: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: Lubomir | Vydané dňa 25. 01. 2018 | 39 zobrazení | Informační e-mailVytlačiť článok
Site created by palieux © 2008 | Layout rsBloger by pa3k © 2005
Vytvorené prostredníctvom phpRS - GNU/GPL redakčného systému.