Teplota vody

//

História teplôt

História teplôt LaManche
___________________

Najnovšie videoPočet návštev: Štatistika

Mapa navstev

My sa zimy nebojíme, nemáme z nej strach.
S odvahou si zaplávame v ľadových vodách...


Zimné plávanie

Krst Ľadových Medveďov na Štedrý deň - Zlaté piesky - 2016 Zimné plávanie.


Krts2016


Malé deti a otužilí veľkáci sú vo veľkom očakávaní. Je tu krásny, čarovný, Štedrý deň a pre nás otužilcov vysnívaný slávnostný krst nových ľadových medveďov.


Viacej sa dočítate TU

Ráno som si privstal, aby som spolu so Šugim pripravil plavecký bazén pre prípad, ak by bola voda na Zlatých pieskoch zamrznutá. Veď minulý týždeň teploty nevystúpili nad 0 °C. Ale, aké milé prekvapenie nás čakalo. Od brehu asi 6 metrov široký pás nezamrznutej hladiny. Paráda. A tak sme čakali spolu na príchod našich priateľov otužilcov.

Pred deviatou to tu bolo ako na vianočných trhoch. Prvá skupinka neorganizovaných otužilcov postupne vplávala do ľadovej vody 1.4 °C a členovia ĹMB s budúcimi krsňatami sa pripravovali na ten očakávaný okamžik - KRST. Ica spolu s Magduškou vypísali krstné listy a zvyšok otužilcov sa patrične vyobliekal na túto slávnostnú chvíľu, vyzliekli sa do plaviek a klubových tričiek.
Pri spoločnom nástupe sme pokrstili sedem nových členov, ktorí mali privilégium ísť si ako prví zaplávať v chladných vodách Zlatých pieskov. Po krsňatách si ľadovú vodu vychutnali nakoniec aj ostrieľané ľadové medvede a spoločne rozčerili pokojnú hladinu fantastickej, vianočnej vody vo vianočnej nálade. Záver patril tradičnému rozmrazovaniu. Aj personál reštaurácie U zlatého vodníka nám pripravil vianočné prekvapenie, otvorili reštauráciu s rozkúreným krbom za čo im patrí naša veľká vďaka.

Krátka reportáž TV TA3Hneď po krste traja záujemcovia o plavbu cez DUNAJ sa ponorili do ľadovej vody, aby zaplávali kvalifikáciu. Plávanie bolo veľmi náročné. Po 15 minútach z vody vystúpil Martin, Inga a po 18 minútach Tomáš. Inga s Martinom poctivo rozmrazovali pri krbe, a sami zhodnotili, že to bol "NÁREZ". Všetci traja podali úžasný výkon.

ĽADOVEJ VODE, ZIMNÉMU PLÁVANIU a ZLATÝM PIESKOM NAZDAR!!!!!!


[Akt. známka: 1,50 / Počet hlasov: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: Lubomir | Vydané dňa 25. 12. 2016 | 812 zobrazení | Informační e-mailVytlačiť článok
Site created by palieux © 2008 | Layout rsBloger by pa3k © 2005
Vytvorené prostredníctvom phpRS - GNU/GPL redakčného systému.