Teplota vody

//

História teplôt

História teplôt LaManche
___________________

Najnovšie videoPočet návštev: Štatistika

Mapa navstev

My sa zimy nebojíme, nemáme z nej strach.
S odvahou si zaplávame v ľadových vodách...


Zimné plávanie

13. ročník Memoriál Vlada Skovajsu - Jarná hodinovka Ľadových medveďov Btratislava - 2016 Diaľkové plávanieKaždoročne po ukončení zimnej otužileckej sezóny na prelome mesiacov apríl-máj organizujeme vytrvalostnú plaveckú hodinovku. Cieľom je si zaplávať a otestovať našu otužileckú výdrž, ktorú sme v zimných mesiacoch natrénovali.Celý článok TU

Tento ročník sme sa rozhodli zorganizovať v našej staronovej lokalite v štrkovisku Dunajská Lužná - Veľká voda.
Voda nás privítala svojími 15°C a vzduch okolo 14°C. Na začiatku bola hladina vody bez vĺn.
Dnešné nedeľné ráno bolo skôr polozamračené a pofukoval od severozápadu chladný vietor. Po 9:20 prišli prvý záujemcovia o plavbu a pred desiatou hodinou sa nás stretlo 21 plavcov. Svojou prítomnosťou nás poctili aj tohtoročný úspešný vytrvalostný plavci v preplávaní Gibraltárskej úžiny Rišo Nyári a bratia Pékovci, a dvaja nový záujemcovia o dialkové plávanie. Po tradičnom príhovore, vysvetleniu pravidiel sme všetci spoločne nastúpili na štart. Dnes budeme plávať 250m úsek krížom na náprotivný breh a späť.

Po štarte sa všetci vrhli do príjemnej 15°C teplej vody a začali ukrajovať prvé metre. Po siedmich minútach priplával (500m) Rišo a postupne na prvú otočku priplávali aj ostatný plavci. Niektorý boli po prvý krát na takejto akcii a tak odplávali svojich prvých 30 minút, ale drvivá väčšina odplávala poctivú hodinu. Po doplávaní sme sa všetci občerstvili, posilnili výborným čajom a zhodnotili dnešné podujatie. Príjemne nás prekvapili výkony Riša, bratov Pékovcov, Roba z TO a Ingrid, ktorý za jednu hodinu odplávali viac ako 3,5 km. Fantastické. Aj zvyšok plavcov tiež podal pekný výkon, ale hlavne sme zistili, ako sme na tom po zime.

Chcem touto cestou poďakovať všetkým účastníkom plavcom aj neplavcom za príjemnú a športovú atmosféru, ktorú záverom nepokazil ani zo západu silnejúci vietor.

Poďakovanie patrí aj Martinovy z DL za čaj a zorganizovanie tohtoročnej úvodnej plavby.

Tešíme sa na ďalšie letné plavecké stretnutia v tomto krásnom prostredí v okolí Bratislavy.

Košariskám, Dunajskej Lužnej a vytrvalostným plavcom "NAZDAR"


[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasov: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: Lubomir | Vydané dňa 17. 05. 2016 | 1349 zobrazení | Informační e-mailVytlačiť článok
Site created by palieux © 2008 | Layout rsBloger by pa3k © 2005
Vytvorené prostredníctvom phpRS - GNU/GPL redakčného systému.