Teplota vody

//

História teplôt

História teplôt LaManche
___________________

Najnovšie videoPočet návštev: Štatistika

Mapa navstev

My sa zimy nebojíme, nemáme z nej strach.
S odvahou si zaplávame v ľadových vodách...


Zimné plávanie

4. ročník Mikulášskeho zimného plávania v Oravskej priehrade - NámestovoLogo-Namestovo-Otuzilci

Je nedeľa ráno a postupne nakladám sedem členov nášho klubu otužilcov do mikrobusu, ktorým sa prevezieme do cieľa - Námestova - na Oravskú priehradu.
Cestu som znova volil cez najchladnejšiu obec na Slovensku - Oravskú Lesnú, kde nás pani Zima tento rok privítala svojou krásnou mrazivou bielou nádielkou. Dnešná cesta z Bratislavy až do Námestova bola slnečná a pod bodom mrazu.Článok TU

"ÚČKO" pri amfiteátri nás privítalo ako sa patrí na Oravu - zasneženo a mrazivo. Ešte cestou sme rozmýšľali, či bude vodná hladina zamrznutá, pretože posledné dve noci tu boli extrémne chladné, okolo -15°C. Ale zhodli sme sa, že nebude ľad ale len taký slabý náznak. Po zaparkovaní sme sa všetci siedmi rýchlo rozbehli k vode a už aj som zmeral teplotu vody. Teplota sa vyšplhala ledabolo k 3.4°C na schodoch mierne vyhriatych od slnka, ale keď som sa pozrel mierne doľava, tak v tieni sa vodná hladina začala pokrývať tenkou vrstvou ľadu. Teplota nás trocha zaskočila, ale aj potešila. Obloha jasná, bezvetrie a vzduch sa dnes ohrial na maximálne -6°C.
Dnešný ročník bol v organizácii odlišný od predošlých. Miesto na prezlečenie do plaviek bolo v lodenici pešo asi 3 minúty od Učka. Tu sme sa aj zaregistrovali a zahrievali vareným čajom.

Po temperamentnom kultúrnom programe bubeníkov samby zo skupiny Campana Batucada sme sa všetci spoločne pobrali k vode, kde sme za asistencie veľkého počtu divákov vstúpili do perfektne vychladenej vody. Dnes sme si zaplávali na dĺžku pobytu - časový pobyt. Ako minúty pribúdali, postupne sa pole plavcov prerieďovalo, až na 11 plavcov, ktorí pravidelne zaplávajú 22 minút.

Dnešného otužileckého plávania sa zúčastnilo cca 60 plavcov - otužilcov z Bratislavy, Novej Bane, ktorí prišli podporiť miestnych oravských otužilcov pod vedením pána Jožka Balcerčíka.

Záver patril klasickému svalotraseniu, sušeniu, občerstveniu a posilneniu tradičným fantastickým gulášom.

Na záver, za nás všetkých plavcov - otužilcov, chcem poďakovať predstaviteľom mesta Námestovo a hlavnému organizátorovi Jožkovi Balcerčíkovi ako aj organizačnému teamu za výbornú akciu, na ktorej sme sa cítili veľmi dobre.
Tešíme sa aj na budúci rok, že znova zavítame do atraktívnej lokality na severe Slovenska a podporíme našich priateľov z Oravy v propagácii otužovania ako formy zdravého životného štýlu.

Námestovu, Oravskej priehrade a ľadovej vode tri krát "NAZDAR"-"ZDAR ZDAR ZDAR"

Ľubomír Klimek

LINK NA FOTO: Michal Glonek

LINK NA FOTO: Andrzej Habina

[Akt. známka: 3,67 / Počet hlasov: 3] 1 2 3 4 5
| Autor: Lubomir | Vydané dňa 05. 12. 2016 | 1126 zobrazení | Informační e-mailVytlačiť článok
Site created by palieux © 2008 | Layout rsBloger by pa3k © 2005
Vytvorené prostredníctvom phpRS - GNU/GPL redakčného systému.