Kalendár


Počasie

BRATISLAVA Zlaté piesky

Obrázok

Najnovšie video


S ľadovým medveďom
veselo aj vážne

Vtip na dnes

Mapa návštevZimné plávanie

Športový otužilec - Zimné plávanie

Sportovy otuzilec - Ladove Medvede Bratislava Už dlhšiu dobu sa u nás v klube zamýšľame nad fenoménom týchto dní, a to prečo značná časť otuźilcov pláva v rukaviciach. Tak sme si povedali, že niečo urobíme pre zvrátenie tohto fenoménu, ktorý so športovým otužovaním nemá nič spoloćné. A tak sme sa rozhodli, že pre otužilcov zorganizujeme podujatie, kde si skúsime zaplávať bez rôznych neoprénových pomôcok. Predošlá nedeľa sa niesla v duchu premrzlej Moravy pod Devínom, kde sme si odskúšali skoro nulovú teplotu vody v miernom toku rieky Morava.
V sobotu večer som sa šťastlivo vrátil z horolezeckých potuliek po Vysokých Tatrách a hneď v nedeľu ráno spolu s Lacom sme pripravili plaveckú 250m dráhu.
Počasie sa umúdrilo, oblačnosť sa zdvihla a v diaľke bolo vidieť aj modrú oblohu. K deviatej postupne prichádzali plavci - otužilci, ktorý si chceli skúsiť zaplávať 500m v ľadovej vode bez rukavíc a obuvi. Teplota vody sa vyšplhala na prekvapenie vśetkých k + 1.4°C. Ako to dopadlo sa dočítate ďalej v článku.

Clanok TUTak ako každú nedeľu, tak aj túto sa postupne na Zlatých pieskoch pri reštaurácii Vodník schádzali otužilci na pravidelný tréning. Hneď po príchode sa väčšina zaregistrovala na plavbu 500m bez "neoprénu". Pri pohľade na teplomer sme trocha znervózneli a zamýšľali sa, že aké to bude, či to dáme, ako sa budú správať prsty na rukách a nohách a kopec iných myšlienok. Na prezenčnej listine sa pred začiatkom plavby zapísalo 25 plavcov.

O 9:15 na spoločnom nástupe Laco vysvetlil pravidlá dnešnej plavby: zaplávať nie na čas ale tak ako kto vládze 500m úsek bez rukavíc a ponožiek. Kto sa nebude cítiť dokončiť plavbu, tak je potrebné z vody čo najskôr vyliezť. Po inštruktáži sme sa spoločne všetci vrhli na vytýčenú trať do chladnej vody. Plávali sme čo to dalo, a nakoniec sme doplávali do cieľa. Trvalo nám to cca 10 až 17 minút. Po plavbe nasledovalo sušenie, pitie teplého čaju, behanie a neodmysliteľná triaška.
Záver patril odovzdávaniu pamätného diplomu a pre túto akciu špeciálne vyrobeného trička za úspešnu plavbu.

Gratulujeme Vám za fantastický výkon, ktorý ste podali, a tešime sa spolu s Vami na ďalšiu podobnú akciu, kde spoločne sprezentujeme "Pravé princípy otuźovania a zimného plávania".

Ďakujeme Vám za skvelú atmosféru a hojnú účasť.

Ľubomír a Laco

Foto z akcie TU

| Autor: Lubomir | Vydané dňa 09. 02. 2014 | 3941 prečítaní | facebook | Instagram |

© 2020 www.ladovemedvede.sk | Všetky práva vyhradené.