Kalendár


Počasie

BRATISLAVA Zlaté piesky

Obrázok

Najnovšie video


S ľadovým medveďom
veselo aj vážne

Vtip na dnes

Mapa návštevZimné plávanie

Žlina - Váh 2013 - Zimné plávanie

Zimne plavanie zilina vah LMB V piatok večer šúcham „Aladinovu zázračnú lampu“ pod gestciou SHMÚ, aby som sa dozvedel, aké bude počasie v sobotu a v nedeľu. V sobotu ma priatelia pozvali čo to poliezť na nejaké tie ľadíky, tak som bol zvedavý. Sobota nič moc, ale nedeľa bola priam na neuverenie. A tak som sa tešil na nový zážitok z Váhu v Žiline. Dopadlo to presne tak ako minule na Morave – FANTASTICKY a nad OČAKÁVANIE. :-) Celý článok !Zhruba pred mesiacom sme dali na známosť, že do Žiliny pocestujeme autobusom, a tak sa nám postupne poprihlasovali jednotlivci, ale aj skupinky plavcov - otužilcov. Poniektorí sa na poslednú chvíľu kvôli chorobe ospravedlnili, poniektorí ešte využili príležitosť prihlásiť sa. A tak sa nám nakoniec číslo záujemcov ustálilo na tridsať.

V nedeľu ráno sme sa o deviatej stretli pred OC Danubia na Panónskej ceste a o pol desiatej sme vyrazili smer Žilina. Druhá zastávka bola na Zlatých pieskoch, kde sa pridala druhá časť osadenstva nášho spoločného Otužileckého výletu. Hurááá. Smer : Tučniaky Žilina. Cesta ubiehala plynule a ani sme sa nenazdali a boli sme v Žiline. Keďže sme takýto spoločný výlet organizovali po prvý krát, tak sme sa v cieľovej stanici ocitli už o dvanástej hodine na poludnie. Žilinské tučniaky boli už v plnom organizačnom nasadení a tak sme sa zaregistrovali už hneď z príchodu v HLAVNOM ŠTÚDIU. Postupne, do slnkom zaliatej Žiliny, prichádzali ďalší priatelia, otužilci, skoro z celého Slovenska od Košíc, cez Martin, Žiar nad Hronom, Nitru až po Senec, Dunajskú Lužnú a Bratislavu. Podľa Jožka, hlavného režiséra, nás bolo skoro až 70,80,90.?.

Okolo 14tej sme sa nasáčkovali do nášho a pripraveného autobusu, aby sme boli prevezení na PĽAC dnešnej plavby vo Váhu - pod výpusť vodného diela. Počasie bolo priam nedeľné. Slnko svietilo o dušu, slabý vetrík sa nenechal zahanbiť, vzduch sa tváril že aj on tu je o svojich +3°C. No a hlavná postava dnešného SITKOMU – VÁH sa odela do +1,5°C teplého kožuchu. A tak sa dnešní hlavní protagonisti mohli pustiť do produkcie ďalšieho dielu úspešnej otužileckej epizódy za výdatnej podpory Žilinského KOMPARZU.

Scenár bol všetkým jednoznačne zrozumiteľný: Rejžo Jožko si nás dal nastúpiť, prehodil zopár teplých povzbudivých slov, zaradil reklamnú pauzu, hymnu a zavelil AKCIA. Hlavný protagonista VÁH bol pri svojej zvyčajnej sile pripravený zahrať svoju úlohu. Hosťujúce hviezdy – plavci otužilci sa nenechali zahanbiť a vrhli sa do rýchleho deja Váhu. Väčšina, asi polovica, zabudla svoje natrénované repliky pri 500om opakovaní scény. Poniektorí pri 750tich. Zopár jednotlivcom sa zadarilo prehrýzť až na záver 1000cej scény. Nasledoval návrat po súši až k miestu, kde sme si odložili civilné kostýmy. Osušili sme sa, prezliekli a pobrali sa autobusmi späť do hlavného ŠTÚDIA. Všetci sme si zaslúžili občerstvenie čo to do žalúdka a nakoniec aj pamlsok. Záver patril losovaniu o hodnotné ceny v TOMBOLE.

Okolo 16tej sme sa rozlúčili s našimi priateľmi otužilcami, nasadli do autobusu a spokojne sme sa unavení nechali vtiahnuť do blížiaceho sa bratislavského súmraku.

Touto cestou sa chceme poďakovať Žilinským tučniakom za perfektne pripravenú a zorganizovanú PLAVBU vo vodách našej najdlhšej rieky Váh.

Už sa teraz tešíme na ďalšie stretnutie v Žiline.

Váhu, Žiline, studenej vode a plavcom otužilcom "NAZDAR"

Ľubomír Klimek


Fotografie v Picasa TU

Malometrážne videjko TU

| Autor: Lubomir | Vydané dňa 18. 02. 2013 | 2787 prečítaní | facebook | Instagram |

© 2020 www.ladovemedvede.sk | Všetky práva vyhradené.