Kalendár


Počasie

BRATISLAVA Zlaté piesky

Obrázok

Najnovšie video


S ľadovým medveďom
veselo aj vážne

Vtip na dnes

Mapa návštevZimné plávanie

Zimné plávanie - Dunajská Streda - Termálne kúpalisko - 16. december 2012

Dnes za hmlistého počasia sme poniektorý absolvovali tréning na Zlatých pieskoch a otužileckú akciu 9. ročník zimného plávania v "Termálnom kúpalisku v Dunajskej Strede.

V prispevku najdete link na Fotografie a video. PríspevokHmla, teplota vzduchu okolo +3°C a poznanie, že Zlaté piesky boli zamrznuté 1 cm hrubým ľadom dávalo tušiť, že to nebude iné ani v Dunajskej Strede. Po príchode sme na úvod skontrolovali stav vody a hľa - ĽAD. Chlapci kričia, že voda má okolo +2°C.
Presne o 14 tej 25 plavcov-otužilcov nastupuje a po hymne sa vrhá do vody na časový pobyt. "Bazén" je perfektne pripravený, veľký, kde sme mohli do kolečka plávať a zabávať sa. Po 6 minúte vychádza prvá z vody Magda, (v Novej Bani po 5 minútach - badať zlepšenie, alebo je na vine tá teplejšia voda?). Na záver po 22 minútach vychádza z vody zvyšných 14 otužilcov. Dunajskostredské medvede boli v početnej prevahe. Patrí im obdiv a pochvala ako aj najmladšiemu Dunajskostredskému medveďovi.

Na záver sme si všetci svorne pochutili na výbornom guláši za čo patrí vďaka starostlivému personálu reštauračného zariadenia. Poďakovanie patrí aj mestskému úradu v Dunajskej Strede a organizátorom za perfektne pripravenú akciu a náladu.

Ľadovej vode, jazeru pri Termálnom kúpalisku a Dunajskostredčanom - Nazdar

Lubomir Klimek

Fotografie v Picasa TU

Malometrazne videjko TU

Ak máte pripomienky, návrhy, vložte ich prosím do komentára tohto článku.

| Autor: Lubomir | Vydané dňa 16. 12. 2012 | 3823 prečítaní | facebook | Instagram |

© 2020 www.ladovemedvede.sk | Všetky práva vyhradené.