Kalendár


Počasie

BRATISLAVA Zlaté piesky

Teplota vody tu.

Obrázok

Najnovšie video


S ľadovým medveďom
veselo aj vážne

Vtip na dnes

Mapa návštevZimné plávanie

Martin Šugár "Šugi" a jeho La Manche

Myšlienka plavby cez La Manche vznikla v roku 2017 kedy sa začal plánovať termín na plavbu. Táto myšlienka bola bohatá v tom, ako naozaj preplávať La Manche v oboch smeroch non-stop A-F / F-A. Toto všetko je potrebné dohodnúť u lodivoda, v našom prípade Reg Brickell s loďou Viking Princess II. dohodnúť termín a následne v asociácii Channelswimmingassociation potvrdiť zálohovou platbou.

Príprava Martina Šugára (49) dlhoročného otužilca OZ Ľadové Medvede, Bratislava trvala poctivé štyri roky a poctivé dlhé kilometre. Počas celej prípravy ho sprevádzal Zoltán Makai (Sólo plavba cez La Manche v roku 2002 ako prvý Slovák za éry Slovenska). Bol to každodenný tréning záchranára pred či po službe. Tréning krátky či dlhý, na bazéne ako aj na otvorenej vode. K takejto príprave "suchozemských plavcov" je doležité aj sústredenie v morskej vode. Takáto príprava viedla až do doby COVIDu. Tu sa myšlienky upravili, nakoľko nebolo možné natrénovať potrebné množstvo kilometrov (350-400km/mesiac), bola jasná sólo cesta z A-F.

Dňa 13.08.2020 sa začal špičkový výkon plavca Martina Šugára o 17.47 hod. miestneho Anglického času, ktorého sprevádzal expedičný tým zložený: tréner Zoltán Makai, dodo Jozef Bartaloš a záchranár Ervín Polívka. Tento štart určuje lodivod, aby plavec odchádzal s odlivom od Anglického brehu a využiť prúdenie v prospech plavca. Bezvetrie, v noci hmla, jemný dážď sprevádzalo túto plavbu a ako sa hovorí s kľudom angličana doplával plánovanú sólo plavbu cez La Manche dňa 14.08.2020 v čase 16 hodín 11 minút.

Poďakovanie:
Allianz - Slovenská poisťovňa, za cestovné poistenie
Medirex - za COVID test


Pokračovanie TUhttps://www.ta3.com/clanok/1190343/plavec-m-sugar-o-zdolani-prielivu-la-manche.html


| Autor: dodo | Vydané dňa 14. 08. 2020 | 1396 prečítaní |

© 2020 www.ladovemedvede.sk | Všetky práva vyhradené.