Kalendár


Počasie

BRATISLAVA Zlaté piesky

Obrázok

Najnovšie video


S ľadovým medveďom
veselo aj vážne

Vtip na dnes

Mapa návštevZimné plávanie

Jesenná hodinovka- Začiatok zimnej sezóny 2017/2018

Aj keď so smútkom za Jožkom Makaiom, sme sa stretli na slávnostnom zahájení zimnej otužileckej sezóny Ľadových Medveďov, Bratislava.
Počasie bolo ako keď sa čerti ženia, ale nás to neodradilo, ale povzbudilo.

Článok TU

Za silnejúceho vetra a oblačnosti sme sa pred deviatou u Zlatého vodníka na Zlatých pieskoch stretli. Aj keď SHMÚ dalo výstrahu pre západoslovenský región, boli sme odhodlaní našu úvodnú akciu nezrušiť. V diaľke smerom na ostrov bolo na hladine vody vidieť, ako silno duje vietor zo západu. Našťastie reštaurácia bola v závetrí stromov, tak sme tie poryvy vetra necítili tak intenzívne.br>
Voda mala 11.8°C, len hladina na konci plaveckého úseku bola značne sčerená. O 9:05 sme si na spoločnom slávnostnom nástupe uctili pamiatku nášho zosnulého Jožka Makaia a šup ho rýchlo do vody, aby sme o 10:05 mohli ukončiť akciu, pretože v tom čase mala gradovať víchrica. Spolu do vody vstúpilo vyše 50 plavcov-otužilcov.
Neplávali sme až do konca plaveckého úseku popri brehu, lebo v tomto mieste už vietor bičoval hladinu vody a aj ju slušne rozvlnil. Preto sme to pri prvej budove otočili a aj tak sme si užili plávanie proti vlnám a vetru. Bol to perfektný zážitok, aspoň sme si to pod dohľadom predsedu náležite vychutnali.
Keď sme spoločne po hodine vystúpili z vody, vietor ustal a začalo intenzívne pršať.

Úvodnú tohtoročnú akciu sme bez ujmy na zdraví ukončili posedením pri teplom čaji a kávičke v reštaurácii.

Chceme vám poďakovať všetkým za účasť a tešíme sa na stretnutie v Nemečkoch.Luboš

Foto z akcie TU

Krátke video z akcie.


| Autor: Lubomir | Vydané dňa 03. 11. 2017 | 1376 prečítaní | facebook | Instagram |

© 2020 www.ladovemedvede.sk | Všetky práva vyhradené.