Teplota vody

//

História teplôt

História teplôt LaManche
___________________

Najnovšie videoPočet návštev: Štatistika

Mapa navstev

My sa zimy nebojíme, nemáme z nej strach.
S odvahou si zaplávame v ľadových vodách...


Zimné plávanie

Senec 2017 - KURIOZITA DŇA: Trojkráľové kúpanie Ľadových medveďov neodradilo ani arktické počasie

Slnečné jazerá v Senci sú známe predovšetkým letným kúpaním. S arktickým počasím a teplotami pod nulou sa zmenili na ideálne podmienky pre "medvedích" otužilcov.

www.dnes24.sk. Eliška ŠándorováSlnečné jazerá mali na trojkráľový sviatok od slnečnej letnej idylky poriadne ďaleko. Teplota vody len jeden a pol stupňa nad nulou a vzduchu šesť pod nulou však bola ideálna pre doslova odvážnych otužilcov. A niektorí poňali kúpanie sviatočne: Zafplávať si prišli aj veselí traja králi v plavkách!

V ľadovej vode oslávili svoje šieste narodeniny len šesťročné dvojčatá

Pre viac ako 600 teplo oblečených divákov bol pripravený pestrý program. Tí sa však svojich kožuchov a kabátov nevzdali, za to obdivne drukovali vyše 130 plavcom, medzi ktorými bolo 30 žien.

„Potešilo nás, že nám naozaj vyšlo počasie, keďže svietilo slnko. Účasť divákov a odvážlivcov Trojkráľového kúpania Ľadových medveďov prekonala naše očakávania,“ povedal za usporiadateľov Vlado Lisičan zo SPORT CLUB Senec.

Otužilci boli pri svojom dnešnom výkone doslova ako ryby vo vode, ktoré plávajú v arktických podmienkach. Hladinu jazera bolo potrebné najprv vysekať. Po obdivuhodnom výkone ich však čakalo zaslúžené občerstvenie v podobe guláša, teplého čaju a pocitu, že urobili niečo pre svoje zdravie.

Zdroj: A. Ostrihoňová

Zopár obrázkov A. Ostrihoňová

[Akt. známka: 2,33 / Počet hlasov: 3] 1 2 3 4 5
| Autor: Lubomir | Vydané dňa 06. 01. 2017 | 1251 zobrazení | Informační e-mailVytlačiť článok
Site created by palieux © 2008 | Layout rsBloger by pa3k © 2005
Vytvorené prostredníctvom phpRS - GNU/GPL redakčného systému.