Teplota vody

//

História teplôt

História teplôt LaManche
___________________

Najnovšie videoPočet návštev: Štatistika

Mapa navstev

My sa zimy nebojíme, nemáme z nej strach.
S odvahou si zaplávame v ľadových vodách...


Zimné plávanie

Memoriál Vlada Skovajsu - Jesenná hodinovka 2016JesHod-2016

Každoročne na začiatku jesene po ukončení letnej ďalekoplaveckej sezóny organizujeme vytrvalostnú "zimnú" plaveckú hodinovku. Cieľom je si zaplávať a otestovať našu plaveckú a otužileckú výdrž, ktorú sme v letných mesiacoch natrénovali.Celý článok TU

Aj tento ročník sme zorganizovali v našej domovskej lokalite na Zlatých pieskoch v Bratislave.
Voda nás privítala svojími 12°C a vzduch okolo 8°C.
Dnešné nedeľné ráno bolo skôr zamračené a panovalo bezvetrie. Po 8:20 prišli prvý záujemcovia o plavbu a pred deviatou hodinou sa nás stretlo 45 plavcov. Svojou prítomnosťou nás poctili aj tohtoročný úspešný vytrvalostný plavci v štafetovom preplávaní kanálu LaManche Maťo Haizer, Martin Šugár, Laco Pečenka, Ľubo Klimek, a niekoľko nových záujemcov o zimné otužilecké plávanie.
Na úvod tradičného príhovoru Jožko Makai niekoľkými vetami pripomenul krátkym životopisom olympionika a jedného zo zakladateľov diaľkového a zimného plávania otužilcov na Slovensku Vlada Skovajsa, ktorému na jeho pamiatku sú venované naše jarné a zimné hodinovky.
Nasledovalo odovzdanie pripomienkových predmetov našim úspešným kanálnikom a na záver sme si vysvetlili pravidlá dnešnej plavby. Začiatočníkom v otužovaní sme odporučili, aby nepreceňovali svoje sily a odplávali len toľko na koľko sa budú cítiť.

Po spoločnom štarte sme sa všetci vrhli do príjemnej 12°C teplej vody a začali ukrajovať prvé metre. Po cca dvanástich minútach z vody vystúpili prvý otužilci začiatočníci, a na koniec polovica plavcov odplávala poctivú hodinu. Po doplávaní sme sa všetci osušili, miernym behom po brehu zahriali, posilnili výborným čajom. Všetci zúčastnený plavci-otužilci podali pekný výkon, ale hlavne sami na sebe zistili, ako sú na tom pred nastávajúcou zimnou sezónou.

Chcem touto cestou poďakovať všetkým účastníkom plavcom aj neplavcom za príjemnú a športovú atmosféru.

Tešíme sa spolu s vami na ďalšie zimné plavecké stretnutia v tomto krásnom prostredí Bratislavy a na spoločných podujatiach po celú zimnú sezónu.

Zlatým pieskom, zimnému plávaniu "NAZDAR"

Zopár obrázkov

Napísali o nás


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasov: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: Lubomir | Vydané dňa 11. 11. 2016 | 891 zobrazení | Informační e-mailVytlačiť článok
Site created by palieux © 2008 | Layout rsBloger by pa3k © 2005
Vytvorené prostredníctvom phpRS - GNU/GPL redakčného systému.