Teplota vody

//

História teplôt

História teplôt LaManche
___________________

Najnovšie videoPočet návštev: Štatistika

Mapa navstev

My sa zimy nebojíme, nemáme z nej strach.
S odvahou si zaplávame v ľadových vodách...


Dialkové plávanie

Tréning členov Slovenskej štafety cez kanál La Manche 2016 tam aj späť A-F-ATento rok v mesiaci september sa slovenská štafeta šestich plavcov pokúsi preplávať kanál LaManche. Aby to nebola len jedna cesta z Anglicka do Francúzska, tak sa rozhodla to zaplávať aj späť čiže TWO WAY.Príprava na takto náročné podujatie je patrične dôležitá a preto sa organizačný štáb rozhodol zorganizovať Štafetový plavecký Camp, ktorý by mal plavcom priblížiť plavecké a organizačné podmienky takejto štafetovej plavby.

4.6.2016 Sobota ráno 4:30
Do kľudného ranného brieždenia sa stretávame na brehu štrkoviska. Vybalujeme proviant a ostatné veci, ktorébudeme potrebovať na nasledujúcich 30 hodín.
O 5:00 sa ako prvý do Košariských vôd ponoril Zoli Makai. Nasledovali Rišo Nyári, Robo Šupa, Maťo Haizer, Martin Šugar a ja.
Cez deň slnko pražilo ako bláznivé a okolo 15:30 nás na 15 minút z vody vyhnala búrka ktorá smerovala na sever od nás.
O 17:00 sme odplávali 34 km, a pomyselne sa púšťame do druhej polovice plavby.
Počasie sa kazí a stále okolo nás sa krútia búrky. Zatial v plavbe pokračujeme, vietor sa dvíha a teplota vzduchu klesá. Nálada pred prichádzajúcou nocou je zatial výborná a teraz sa to začne lámať.

Okolo polnoci sa znova ozveme.

Ďalšie podrobnosti TU

V dňoch 4.6 a 5.6 si výber plavcov zapláva 30 hodinovú štafetu vo vodách štrkoviska Veľká voda pri Dunajskej Lužnej.
Zraz "nalodenie" účastníkov bude v sobotu o 4:00 hod rannej na pláži. Prvý plavec začne plávať o 5:00 hod. Od tohto momentu sa budeme v hodinových intervaloch striedať po dobu 30 hodín. Plávať sa bude za každého počasia, okrem búrky, kedy na nevyhnutný čas plávanie prerušíme a v bezpečí prečkáme prípadnu búrku. Všetci členovia štafety si so sebou prinesú príslušné oblečenie, stravu, nápoje tak, aby sme spoločne uvedený čas (30 hodín) prežili a boli schopný v stanovených hodinových intervaloch plávať.
Bohužial, nevieme nasimulovať slané more a jeho vlny, ale ako poznáme Košariská, tak určite sa môžeme tešiť na popoluďňajší vietor a s tým spojené vlny, aj keď nie vysoké a dlhé ako na kanály ale zase kratšie a o to intenzívnejšie. Tak isto si na vlastnej koži odskúšame plávanie v noci.

Zopár obrázkov z úspešnej štafety v roku 2011[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasov: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: Lubomir | Vydané dňa 04. 06. 2016 | 1820 zobrazení | Informační e-mailVytlačiť článok
Site created by palieux © 2008 | Layout rsBloger by pa3k © 2005
Vytvorené prostredníctvom phpRS - GNU/GPL redakčného systému.