Kalendár


Počasie

BRATISLAVA Zlaté piesky

Obrázok

Najnovšie video


S ľadovým medveďom
veselo aj vážne

Vtip na dnes

Mapa návštevZimné plávanie

Jesená hodinovka - 13. ročník Memoriálu Vlada Skovajsa

13 Hodinovka Pred piatimi týždňami sme úspešne ukončili letnú časť našich plaveckých aktivít, a nastupujúca jeseň nám na dnes pripravila zamračenú nedeľu.

Novú otužileckú sezónu každoročne oficiálne začíname "Jesennou hodinovkou", kde si všetci otužovania chtiví preveríme našu fyzickú kondíciu pred nastávajúcou zimnou sezónou. ČLÁNOK

Nedelné ráno nás privítalo zamračenou oblohou, bezvetrím a voda nás privítala s príjemnými 12.1°C a vzduch sa po predchádzajúcom ochladení vyštveral k 9°C.

Pred deviatou hodinou sa zaregistrovalo asi 55 plavcov, pričom medzi nás prišli aj viacerý nováčikovia, ktorý už túto zimnú sezónu pravidelne trénujú.

Ako je zvykom, oficiálne som privítal všetkých členov a nečlenov nášho združenia, vysvetlili sme si pravidlá a spoločným nástupom o 9:05 som odštartoval hodinovku. Spoločne sme sa vrhli do pokojnej vodnej hladiny a začali ukrajovať prvé minúty. Na brehu zostali povzbudzovať diváci a všetci sa spoločne tešili z výkonov svojich priateľov.
Po cca 20 minútach plávania sa z vody vynárali začiatočníci, nasledovali ďalší plavci a nakoniec po hodine plávania sa vyšlo z vody aj posledných sedemnásť plavcov.
Všetci si prevzali pamätný diplom, občerstvili a postupne rozlúčili s príjemne strávenou hodinovkou.


Gratulujem "hodinovkárom"

Odporúčanie pre začínajúcich otužilcov:
Toto jesenné obdobie je ideálne pre začínajúcich otužilcov, aby si zvykali na postupne chladnúcu vodu a keď sa to spojí aj s aktívnejším plávaním, tak pocitovo je človeku teplejšie, lebo svaly zvýšenou námahou vyrábajú viacej tepla a môžu byť bez obáv vo vode, ktorá v týchto dňoch má teplotu od 14 - 16°C aj hodinu. Odporúčame však minimálne 20 minút, ale čas pobytu vo vode je pre každého jednotlivca individuálny. Plávajte tak, aby to bolo potešením a nie utrpením.


Teším sa spolu s vami na ďalšie spoločné stretnutia na pravidelných nedeľných tréningoch a spoločných oficiálnych akciách.

Otužovaniu a Zlatým pieskom tri krát "NAZDAR" ----- "ZDAR ZDAR ZDAR"Foto galéria TU

Malometrážne videjko TU


| Autor: Lubomir | Vydané dňa 27. 10. 2015 | 2107 prečítaní | facebook | Instagram |

© 2020 www.ladovemedvede.sk | Všetky práva vyhradené.