Kalendár


Počasie

BRATISLAVA Zlaté piesky

Obrázok

Najnovšie video


S ľadovým medveďom
veselo aj vážne

Vtip na dnes

Mapa návštevZimné plávanie

JESENNÁ PREDSEZÓNA 2015 - TréningyAktualizované 15.11.2015

Toto ročné obdobie je z pohľadu otužilca špecifické v tom, že vzduch chladne rýchlejšie, ako voda. Neraz sa stane, že na vzduchu je 8-10°C a voda má stále 15-20°C. Je to skvelá príležitosť najmä pre začínajúcich otužilcov - vydržať chodiť do vody 2-3 krát do týždňa a postupne s vodou „chladnúť“.

Odporúčame vydržať vo vode aspoň 30minút, ale je to samozrejme individuálne. Tiež je lepšie vo vode trošku „makať“ ( v rámci svojich možností), ako len tak voľne plávať. A je úplne jedno, či plávate kraul, alebo prsia. Svaly si zvýšenou prácou vytvárajú viac tepla a vo vode je hneď znesiteľnejšie.

V tomto duchu začíname každú nedeľu ráno o 9:00 sa pravidelne stretávať na Zlatých pieskoch, kde všetci otužovania chtivý, či Ľadové medvede, alebo začiatočníci spoločne otužujeme a takto sa pripravujeme na nadchádzajúcu zimnú sezónu.

Laco

Pokracovanie TU Aktualizované 15.11.2015

15. november 2015
A je to tu, počasie konečne ako sa patrí na november. Zamračené a prší a prší a prší. :-)

Tak túto nedeľu sa nás viditeľne menej zišlo cca 32 otužilcov. A tí ktorý prišli si vychutnali fantastickú "prekysličenú" vodu. Aspoň to tak všetci nakoniec zhodnotili. Voda sa dnes pošupla o pol stupňa hore, lebo celý týždeň bolo krásne teplé počasie na 10.6°C.
Táto jeseň praje všetkým začiatočníkom, lebo voda sa drží zubami nechtami nad čarovnou desinkou. :-)

Ďalšie obrázky v galérii PICASA

8. november 2015
Tak táto jeseň sa prekonáva. Ani neviem či môžem povedať, že posledný mesiac prežívame extrémne dlhé "babie leto". A to je dobré. Voda pomali chladne, a Vám začiatočníkom sa dobre trénuje. Každú nedeľu sa nás na tréningu priebežne stretáva viac a viac priaznivcov otužovania. Dnes som spočítal cca 60 otuťilcov. Sledujem aj aktívnu účasť začiatočníkov, čo prišli medzi nás už začiatkom októbra a užívajú si plávanie v rozmedzí 20 - 35 minút. Dnes sa voda svojou teplotou priblížila k desiatim stupňom a ustálila sa na 10,1°C. Počasie bolo fantastické. V úvode hustá hmla, a za 30 minút sa rozplynula ako fantastická zmrzlina na jazyku a zanechala za sebou nádherné teplé nedeľné dopoludnie.
Dnes medzi nás prišiel aj najmladší začiatočník. Kľudne sa v plavkách poprechádzal po kolená vo vode a potom si na brehu užíval slastný pocit tepla z osušky. Ja ho osobne obdivujem, lebo keď som ja začínal s otužovaním, tak v takto "teplej" vode som vydržal tri sekundy a musel som z vody vyskočiť pre obrovkú "bolesť" nôh. :-) . Chalanisko mi sľubil, že príde aj na budúce. :-)
Poniektorý naši členovia sa zúčastnili plávania v Nemečkoch. Minule som odhadoval teplotu vody medzi +3 - +7°C. No pravda bola taká, že bola o stupeň teplejšia: +8°C. Na tohtoročnej akcii sa zúčastnilo cca 146 otužilcov.Ďalšie obrázky v galérii PICASA

1. november 2015
Hmla sa lenivo prevaľuje na pokojnou hladinou štrkoviska, chladný vzduch nekompromisne ie pod kožu, a prvý plavci otužilci už pred deviatou sa ponorili do 11.4°C "teplej letnej vody" :-). Teplá preto, lebo na základe klasifikácie ide stále o teplú vodu. Keď to bude pod 10°C, konečne budeme hovoriť o chladnej a studenej vode.
Po deviatej postupne sa do vody vrhajú ďalší otužilci-plavci a svojimi výkrikmi a vlnami postupne odoženú hmlu. postupne slnko svojími teplými lúčmi rozohrieva jemne skrehnuté telá otužilcov, ktorý dnes plávali od 25-35 minút. Celkovo sa dnes priebežne zišlo cca 55 otužilcov.
Budúcu nedeľu Vás chcem pozvať na Celoslovenský zraz otužilcov v Nemečkoch. Ide o spoločné otvorenie tohtoročnej otužileckej sezóny. Voda tu v tomto období je okolo 3-7°C chladná. Je to riadna výzva.

Tešíme sa na ďaľšie spoločné otužilecké akcie, či tu na Zlatých pieskoch, alebo niekde na Slovensku.


| Autor: Lubomir | Vydané dňa 01. 11. 2015 | 3028 prečítaní | facebook | Instagram |

© 2020 www.ladovemedvede.sk | Všetky práva vyhradené.