Kalendár


Počasie

BRATISLAVA Zlaté piesky

Obrázok

Najnovšie video


S ľadovým medveďom
veselo aj vážne

Vtip na dnes

Mapa návštevZimné plávanie

1.ročník - MDŽ- Dunajská Lužná - Malá vodaMDZ DL Veronika Minulý rok sme zorganizovali nultý ročník zimného plávania v lokalite Dunajská Lužná. Následne sme sa celé leto stretávali pri tréningoch diaľkového plávania a tak nám k srdcu prirástlo toto jedinečne krásne miesto pri Bratislave s ohromne čistou vodou. Neúnavným aktívnym prístupom k otužovaniu a agitáciou z radov Dunajsko Lužných medveďov pod vedením Blažeja Slabého sme zaradili do plaveckého kalendára jedinečnú akciu spojenú so sviatkom MDŽ. LM_Dun.Luzna2
Aj keď tohtoročná pani Zima sa nechala totálne zahanbiť, nezabudla nám na Košariskách pripraviť tie isté teplotné podmienky ako v minulom roku. Voda vôbec nezamrzla a pripravila nám fantastické podmienky pre pravidelné trénningy v chladnej vode.

Celý článok!


Nedeľné ráno nás privítalo do slnkom zaliatej skorej jar prichádzajúcej atmosféry. Pred desiatou hodinou sa začali schádzať prvý nedočkavý otužilci. Postupne sa exteriér Mango reštaurácie zapĺňal plavcami, ich rodinnými príslušníkmi od najmenších až po najstarších a tiež obyvateľmi z blízkej Dunajskej Lužnej.

Nakoniec sa nás spolu stretlo vyše 60 plavcov (minulý rok to bolo 30 plavcov) ako z nášho klubu ĽMB z Bratislavy, Dunajskej Stredy, Galanty, Topolčian, zo Slovenských ĽM, ĽM Dun. Lužná a plavci zo širšieho okolia Bratislavy. Prišli aj čerstvo pokrstený plavci a tiež nováčikovia tejto sezóny. Najmladšou začiatočníčkou bola 8. ročná Veronika.

Na úvod sa ku všetkým zúčastneným prihovoril starosta Dunajskej Lužnej pán. Štefan Jurčík, ktorý nás srdečne privítal a poprial nám príjemné plávanie.
Po nástupe, kde sme obdarili všetky prítomné medvedice a ženy tulipánom, a po odspievaní otužileckej hymny sme sa spoločným štartom ponorili do priezračnej vody štrkoviska. Pod mojím dohľadom si vyskúšala prvé otužilecké kroky najmladšia plavkyňa Veronika. Na to, že bola prvý krát vo vode, sa držala statočne a patrí jej náš obdiv. Veronike prajeme, aby jej chuť otužovať vydržala čo najdlhšie. Voda mala fantastických 6°C, výborných pre plávanie a nie na postávanie na mieste.
Kosariska-Trate
Zaplávali sme si na poctivo vytýčených tratiach označených "bójkami" 100m, 300m, 750m a viac.
Na moje príjemné prekvapenie sa väčšina plavcov odhodlala plávať 750m trať. Zaplávali to v časovom limite do 22 minút prsiarskym a kraulovým štýlom. Oproti minulému roku výrazné zlepšenie.

Po doplávaní sme sa občerstvili zázvorovým čajom a posilnili čerstvo upečenými šiškami. Aj tak to nepomohlo utlmiť povinnú triašku. Aj keď voda mala už 6°C, tak dlhším aktívnym pohybom vo vode sme vydali zo seba viacej energie oproti len „postávaniu alebo len tak poplávaniu„, čo samozrejme má blahodárny vplyv na udržiavanie otužilosti a posilňovaniu imunity.

Celé stretnutie malo aj druhý rozmer, navzájom sme sa stretli s priateľmi, ktorých sme nevideli snáď aj celý rok, pospomínali, naplánovali nové akcie ale hlavne sme si všetci spoločne užili pekné nedeľné dopoludnie.

Touto cestou chcem poďakovať všetkým zúčastneným, ktorí snáď neoľutovali, že prišli podporiť novo vzniknutú tradíciu „MDŽ Zimné plávanie v Dunajskej Lužnej“.

Veľká vďaka patrí aj majiteľovi Mango reštaurácie za fantastické prostredie, v ktorom sme mohli stráviť dnešné športové dopoludnie.

Ďakujeme aj Dunajskolužným Ľadovým medveďom za perfektne zorganizovanú akciu a občerstvenie.

Tešíme sa na ďalšiu jedinečnú plaveckú akciu v tomto krásnom prostredí v okolí Bratislavy.

Košariskám, Dunajskej Lužnej, studenej vode a plavcom otužilcom "NAZDAR"

Ľubomír Klimek


Fotografie v Picasa TU

Krátke video TU

| Autor: Lubomir | Vydané dňa 21. 03. 2014 | 3542 prečítaní | facebook | Instagram |

© 2020 www.ladovemedvede.sk | Všetky práva vyhradené.